O nás.


KONCEPCE:  Je velmi důležitá věc. Jde o rozvoj a správný vývoj Vašeho dítěte ve správných za sebou jdoucích krocích.Při každém treninku ,každého rodiče upozorňuji a ukazuji na správné,ale i špatné věci. Je důležité ,aby rodič sledoval svoji ratolest a i ze začátku psychicky podporoval. Říká se ,že táta je nejlepší trenér a z toho vychází i celá koncepce. Kluci dostávají i domácí fotbalové úkoly. Většina rodičů si myslí,že když kluk bude chodit třikrát týdně na trenink,že v 18 ti bude hrát ligu mistrů. Bohužel je to velký omyl. Milion dotyků o vrata,zeď a kopáním na branku řízenym treninkem nikdy nenahradíš. Proto se věnuji i té druhé části, a to je neřízený trenink,kdy kluky nechám si jen tak bezhlavě kopat. Uvolní se,baví se,smějou se a blbnou. Zpravidla tak doplňuji individuální trenink,který trvá potom i tři hodiny.

         Individuální trenink. Je vhodný pro všechny kluky. Né každý dosahuje úrovně toho druhého,který je biologicky třeba starší a větší a nebo talentovanější. Každý je prostě jiný. Dítě které v něčem zaostává ztrácí motivaci a zpravidla z klubu odejde. Na individuálním treninku ho opět přiblížim těm ostatním, dodám mu patřičné sebevědomí a nikam odcházet ani končit zdaleka nemusí. Tento druh treninku je vhodný pouze pro kluky,kteří hrajou v našem klubu. Dovednosti,které učím je potřeba přenést i do utkání,aby to mělo nějaký význam samozřejmě.

    VIDEO. Od ledna jsem zavedl i sledování videa. Při svačině ukazuji klukům jejich výkony z turnaje či zápasu. Vybírám pouze úspěšné věci,jako kličku, povedenou přihrávku, nebo pěkný gól. Vylepšuje to psychickou stránku dítěte. Kluci se snaží předvádět,zkouší nové kličky a více se snaží, protože se všichni chtějí vidět v telce a trenér je samozřejmě chválí a chválí.Další motivací je ukázka kličky od těch nejlepších fotbalistů na světě. Vidí,že klička kterou zrovna potrénovali existuje,a že ji už uměj jako třeba Messi nebo Neymar. Zároveň si tím nacházejí svůj vzor,což je správné. Nepovedené věci jim nepouštím od toho máme trenink,kde co se nedaří potrénujem. Nejsem zastáncem pouštění negativních situací  a poukazování na chyby.Fotbal je o chybách,kdyby chyby nebyly zápas by byl věčný a skore 0:0. Navíc samotnému hráči to fakt nepomůže,naopak ztrácí sebevědomí a v hlavě si nosí informaci,že nesmí udělat chybu.          Hráč se má hlavně bavit,má bavit i lidi,který si třeba koupili i lístek. Fotbal je totiž divadlo s nejasným koncem.

Radost z individuálního neřízeného treninku. Zábava, kterou nenahradíš.

    Jídlo. Možná jste si všimli,že v sekci ceník je kolonka s jídlem. Kluci mají jídlo po každém treninku a zápase. Vedl mne k tomu velký počet zranění v jednom roce nezpůsobené cizím zaviněním. Jídlo je zavedeno asi druhým rokem a zraněním to kupodivu předchází.Dítě by mělo do hodiny něco sníst a doplnit tak chybějící zásoby po těžkém treninku.Další plus,které přináší společná svačina je to,že kluci bez rozdílu věku sedí u jednoho stolu a tím si i na sebe zvykají. Proto v našem klubu není šikana ,ba naopak.Kluci si pomáhají a respektují jeden druhého.

Trenér. Jsem trenér,ale také táta,takže pro kluky chci jen a jen to nejlepší.Patřičně se stále vzdělávám.Zatím licence UEFA B a studuji UEFA licenci A. COERVER Coaching úrovně 3. Co se snažím dělat úplně jinak je zásadní a nenahraditelná dovednost s míčem už od těch nejmenších.

Úspěchy. Velký úspěch pro mne je, dítě něco naučit.Vidět jak se mu daří zvládat dovednosti v zápase.To je pro mne ten největší úspěch. Vidět nádherné parády,zábavu a kličky to je moje potěšení.Pro děti je samozřejmě největším úspěchem vítězství. A to když se naše úspěchy spojí je úplné 100procentní sportovní štěstí a zároveň i cíl.

JAK TRÉNUJEM. Jednoduše.Učíme se psát nohama.

Trenink společný. Kluci mladší přípravky trénují společně se starší přípravkou.A proč? Starší hráč si zkusí na menším kamarádovi aplikovat kličku,která mu půjde snadněji než na svém vrstevníkovi. Dodá mu to potřebné sebevědomí a urychlí to proces automatizace a návyku.Naopak mladší hráč může přestat být bojácný a může i svůj pohyb malinko zrychlit.Také ví,že starší kamarád bere na něj ohledy a nezraní ho.Co se týče technických dovedností je to individuální.Některý menší je na tom i lépe než jeho starší kamarád.Při treninku jsou hlavně všichni kamarádi a pomáhají si.

KDY PŘESTOUPIT DO LEPŠÍHO KLUBU ? Spěchat nemusíte. V přípravkových kategoriích jde hlavně o zábavu,kreativitu a dovednosti,které se u nás určitě naučíte. Také se poměřujeme s lepšími týmy třeba na turnajích nebo  v přátelácích, abych zjistil,jak daleko jsou kluci od reality nebo naopak jak jsou skvělí. Mým cílem není si kluky nechat navěky,ale naopak je chci posunout dál.Pokud samozřejmě rodiče i oni chtějí.Domlouvám tedy turnaje ,kde se mohou poměřit s předními Pražskými týmy a ukázat se, jak jsou šikovní. Ideální věk na přestup je dle mého názoru 10 let věku dítěte ,tedy  kategorie U11-U12.